Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

Hra

Vitajte na stránke yorkshireterrier.weblahko.sk v sekcii Hra

Úpravu tohto bloku zahájite dvojklikom...

Výber správnej hračky

 

                    090-.gif          090.gif

 

Hračky sú  pre našich domácich miláčikov dôležitou a neodmysliteľnou súčasťou. Hlavne u šteniatok sú hračky veľmi dôležité. Hračky a hranie sa s nimi, ale aj s vami pomáha šteniatku správne rozvíjať psychiku . Nikdy nedávajte psovi ako hračku staré, alebo nepoužívané papuče, či topánky, ani žiadne oblečenie. Pes nedokáže rozoznať čo je nové a čo staré. V takom prípade by považoval aj vaše nové topánky, či oblečenie za svoju hračku, čo je neprípustné.

 

                                   0251.gif

 

 V obchodných reťazcoch, ale aj na internete máme k dispozícii široký výber hračiek rôznych tvarov, farieb a veľkostí. Psíky najviac obľubujú pískacie hračky, uzly, plyšové hračky, ale aj loptičky. V prvom rade však treba dbať na bezpečnosť psíka. Výber hračky treba prispôsobiť plemenu, sile, veľkosti a  povahe vášho psíka (či sa s hračkou naozaj len hrá, alebo má tendenciu skôr svoje hračky ničiť) .  Vyberajte hračky ktoré dlho vydržia a psík ich len tak ľahko nerozhryzie. Ak má psík nejakú oblúbenú hračku, dá sa to využiť aj pri výcviku.

                                    

 

Psík ako taký je na výber hračky nenáročný, pri hre vonku sa uspokojí aj s konárikom, ktorý našiel. Rád sa bude predvádzať so svojím úlovkom a ukazovať všetkým čo našiel. Ak je pes naučený aportovať s radosťou vám konár bude nosiť, aby ste mu ho hádzali.  Treba však dať pozor, aby strom z ktorého haluz pochádza nebol chemicky ošetrovaný a aby na halúzke nebolo nič ostré, alebo špicaté. Dbajte na to, aby pes haluz nežral. 

  

                                        

 

Hračky pravidelne kontrolujte a odstraňujte tie, ktoré sú rozhryzené, alebo sú pre psíka už nebezpečné.

 

                                     107.gif

 

 Každý psík určite ocení, keď sa má s kím hrať. Zabaví sa aj so svojími zvieracími kamarátmi, ale hranie s vami je pre psíka na nezaplatenie. Každý psík aj keď dospeje je ako malé dieťa. Vyžaduje si pozornosť, lásku a zbožňuje hranie. Či je to yorkshír, alebo bernardín každý psík chce byť milovaný a každé jedno pohladkanie mu rozžiari očká. Môžete si byť istý, že psík na nič nezabudne a každé jedno pohladenie vám niekoľko násobne vráti. 

 

                                      186.gif

 

         Výcvik psa

Webová stránka bola vytvorená pomocou on-line webgenerátora WebĽahko.sk

TOPlist